DIPLOMA “ZAGREB DIXHITAL”   

                   

Radio Klubi Zagreb 9A1ADE ėshtė njė nga klubet mė tė vjetra tė Evropės, i cili pėr tė nxitur radioamatorizmin dhe teknologjitė e reja jep diplomė:

  

    1. Diplomėn mund ta pėrfitojnė tė gjithė radioamatorėt e licencuar dhe marrės (SWL), qė mbajnė njė numėr tė caktuar lidhjesh me radioamatorėt e qytetit tė Zagrebit, kryesisht nė versionin dixhital tė punės. Vlejnė lidhjet UKV, KV, (pėrfshirė edhe WARC bandat) si dhe 6 m dhe 4m.

Janė tė lejuara tė gjitha mėnyrat dixhitale tė punės qė lejohen pėr marrėsit e radioamatorėve; p.sh. rtty, FT8, psk31, psk 63, throb, hell, mfsk, mt63, wsjt, stream, pactor, olivia... dhe tė tjera sipas banda planit IARU.

    2.     Pėr tė marrė diplomėn duhen mbajtur ky numėr lidhjesh:

– posta  nga 9A             10 lidhje

- posta nga Evropa          5 lidhje

- posta jashtė Evropės     3 lidhje

3. Pėr diplomėn vlejnė lidhjet e mbajtura me radioamatorėt nga qyteti i Zagrebit. Njihen vetėm lidhjet qė janė mbajtur pas 5 korrikut tė vitit 1992

4. Kėrkesa pėr diplomė dėrgohet nė formėn e GCR fletės e cila duhet tė pėrmbajė tė gjitha tė dhėnat qė futen nė logo. Kartat QSL nuk ėshtė e nevojshme tė dėrgohėn, por menaxheri ruan tė drejtėn e kėrkimit tė vėrtetimit tė lidhjeve tė mbajtura me korespondentėt. GRC-fleta duhet vėrtetuar me nėnshkrim, nga dy radioamator tė licencuar.

Radioklubi ZAGREB

(pėr diplomėn ZAGREB DIXHITAL)

Trg zrtava fasizma 14

HR - 10000 ZAGREB

C R O A T I A

    5.    Ēmimi i diplomės ėshtė 10 USD ose 10 EUR pėr antarėt

    6. Menaxher pėr diplomėn ėshtė Zdravko Todorovski-9A6T.

Tė gjitha tė dhėnat e tjera mund tė merren nga menaxheri pėr diplomėn me e-mailin

 

THE AWARD "ZAGREB DIGITAL" LISTING

 

TOP PAGE